A vasárnap délutáni bábszínházi sétán megnézhettem a Boribon és Annipanni díszletét, amelyet Lisztopád Krisztina tervezett – ennek a világába tértem vissza hétfőn reggel, hogy nagyon sok óvodáscsoporttal együtt láthassam Ellinger Edina rendezését.
Az előadás 90 perces, egy szünettel, ahogy láttam a hatását, nemcsak felnőtt, de akár nyugdíjas korba is léphet majd. Jelenleg már elmúlt 11 éves.

Nem szorul ajánlóra, és nemcsak azért, mert a Bábszínház saját előadásleírása minden lényeges információt hordoz. Marék Veronika történetei, amelyeket Gimesi Dóra alkalmazott színpadra valóban nagyon szerethetőek, és megnyugtató hatással lehetnek az óvodásokra, akiknek épp jól jön, hogy a saját életük apró konfliktusai köszönnek vissza az előadásban. Annipannival könnyű azonosulniuk a lányoknak, aki Boribonnak egyszerre játszópajtása, de néhány helyzetben a róla gondoskodó (és nem mindig ráérő) anyaként is viselkedik. Pájer Alma Virágnak ez az összetett szerepkör jól áll, aki Anyarókaként már megszerette, az most fokozottan örülni fog annak a melegségnek, amelyet ebben a szerepben is ránk áraszt. Kellemesen énekel – ez is kiderül ebből az előadásból (zeneszerző: Tallér Zsófia). Barna Zsombornak szintén jól áll a másik címszerep – az idősebb gyermekek rá majd a Helló, Héraklész!-ből fognak emlékezni, amelyhez persze az óvodásoknak még nőni kell. (A korosztályi besorolás nagyon nem véletlen, érdemes igazodni hozzá.) A fiúknak pedig azért ott van az alkalmanként felbukkanó Bence, azaz Szolár Tibor, aki néha centrális szereplővé válik, például Boribon orvosaként.

Az előadás hangulatvilága, a díszlet pasztelles tónusa biztonságot sugall, ebben a közegben egy múló rosszullét a legnagyobb baj, ami érheti a mackót, vagy az, ha esetleg nem azonnal fog Annipanni az autós könyvből olvasni, csak kicsit később. Viszont befogadnak egy kóbor cicát (Bánky Eszter játszik vele), és persze Bence is minden helyzetben viszi magával kiskutyáját (Kovács Katalin a mozgató).
Kellemes előadás, a felnőtt néző persze akár azon is elgondolkodhat, hogy mennyi ember kell ahhoz a háttérben, hogy egy kislány és játékmedvéje kedélyes beszélgetését nézhessük. Még az ágy alatt is bábművész – Rusz Judit – fekszik néha…

Ps. A fotókat Piti Marcell készítette a Bábszínház részére.